10 проклятих стародавніх артефактів, безслідно зниклих в надрах історії

У науці немає місця для забобонів і чарівництва. Протягом всієї історії ні на один науковий питання не було знайдено жодного чарівного рішення, в той час як зворотне відбувається постійно.


Єдиним винятком є, мабуть, область археології. Навіть самий тверезий археолог може з повною впевненістю заявити, що деякі древні реліквії і артефакти, здається, явно мають незрозумілу з наукової точки зору здатність несамовито опиратися їх крадіжці!

Фактрум призводить 10 прикладів таких норовливих артефактів, які ніби й справді були прокляті.

Ядра для балісти

На кордоні Ізраїлю і Сирії в кінці 1980-х років були виявлені кілька сотень далеких родичів гарматних ядер, використовуваних Римською імперією, щоб руйнувати ворожі оборонні споруди. Згідно із записами, древнє місто Гамла був захоплений римлянами після того, як його стіни були зруйновані, при цьому 9000 жителів міста віддали перевагу покінчити життя самогубством, кинувшись в ущелину.

Ніхто не помічав ніякої пропажі до 2015 року, коли у дворі музею раптово вранці знайшли два ядра балісти. Поруч з ними лежала записка: «Це два ядра від римських баллист з Гамла, я вкрав їх в липні 1995 року і з тих пір вони не принесли мені нічого, крім неприємностей. Будь ласка, не крадіть предмети старовини! ».

Pompeyskie реліквії

Згідно з легендою, Помпеї були прокляті богами після того, як деякі святі місця в місті були зруйновані римськими легіонерами. Археологічний доглядач Помпей, Массімо Осанна, отримує 100 посилок щороку зі всілякими артефактами з цього міста - від мозаїки і шматків фресок до частин статуй. Майже всі вони приходять з пояснювальними листами, в яких люди пишуть про різноманітні проблеми, з якими вони почали стикатися після того, як вкрали ці предмети. Один іспанська злодій надіслав цілих п'ять посилок з артефактами, стверджуючи, що прокляття спіткало всю його сім'ю.

Кільце Сеніціануса

Кільце Сеніціануса, виявлене в кінці 1700-х років, величезна за розміром. Діаметр золотого кільця становить 2,5 сантиметра, а важить вона 12 грамів - носити його можна було б хіба що поверх рукавички. На цьому кільці є напис латиною: «Сеніціанус, нехай береже тебе Бог». Через кілька десятиліть після виявлення цього кільця була знайдена давньоримська табличка, яка описує історію цього артефакту. Вона була написана римлянином по імені Сільвіанус, який поскаржився богу Ноденса, що кільце було вкрадено.

На табличці також було написано: «Нехай у чоловіка на ім'я Сеніціанус, який носить це кільце, що не додасться здоров'я ні на дещицю, поки він не поверне кільце в храм Ноденса». Вчені вважають, що ця історія цілком може бути прообразом знаменитої історії «Хоббіт», адже оксфордський професор і автор-Толкієн був добре знайомий з історією проклятого кільця.

Кнут maorі


Капітан Джеймс Редді Клендон був одним з перших європейських поселенців в Новій Зеландії. Він сприяв налагодженню контактів між маорі і європейськими колонізаторами, а згодом був головою першого банку Нової Зеландії і першим консулом США в цій країні. У будинку Клендон в Роїна сьогодні можна побачити цілу виставку речей і артефактів, багато з яких мають маорійського походження.

Один злодійкуватий відвідувач явно був не в курсі того, що більшість артефактів Маорі несуть на собі прокляття для свого власника, якщо з ними неправильно звертатися. Вкрадений батіг з ручкою з китового вуса, який належав старшому синові капітана Клендон, повернули менш ніж через місяць після того, як він був вкрадений. У супровідній записці було написано: «Заберіть цю кляту річ. Вона приносить суцільні нещастя ».

Єгипетська різьблення

Якийсь німець в 2004 році поцупив різьблення з ієрогліфічним текстом під час візиту до Єгипту. Різьба була повернута в посольство Єгипту в Берліні пасинком чоловіки, бо він сам не міг цього зробити, оскільки помер. Незабаром після повернення з поїздки чоловіка раптово розбив параліч і у нього почалася лихоманка. Після цього у нього діагностували не зрозуміло звідки взялася рак, а незабаром німець просто помер. Артефакт був повернутий в надії на те, що «душа людини знайде спокій в іншому світі», а також, щоб «звільнити пасинка і всіх інших родичів людини від провини в очах богів».

Камені з поля бою в Геттисберзі

Як стародавні розкопки в Помпеях, доглядачі парку в Геттисберзі отримують десятки посилок щороку, в яких їм надсилають прути, каміння та інші «сувеніри на пам'ять», які були вкрадені з місця колишньої битви. При цьому всі посилки супроводжувалися листами про те, що речі прокляті. Один такий невдаха любитель сувенірів переніс виробничу травму, кілька операцій, а потім від нього пішла дружина. Інший втратив дружину, сина, і будинок, після чого і зовсім потрапив до в'язниці на дев'ять років.

Міське кладовище Вірджинії

У 1867 році в старому шахтарському місті Вірджинія-Сіті в Неваді побудували кладовище, оскільки до цього трупи ховали де попало по всьому місту. Однак, відразу ж виникла дивна проблема - багато надгробки почали пропадати з кладовища. Потім надгробки почали повертати назад. Виявляється, все без винятку надгробки крали для абсолютно приземлені речей - з них робили двері, садові прикраси і т. Д. Але потім на викрадачів почали одне за іншим сипатися нещастя: від фінансових проблем до розлучення і смерті. Злодії почали повертати надгробки, щоб позбутися від прокляття.

Індійські артефакти з Бландінг

З моменту свого заснування в 1905 році мормонськими поселенцями, невелике містечко Бландінг в штаті Юта став відомий своїм достатком артефактів культури анасазі. З 1960-х років їх почали розкрадати мародери. Під час рейду ФБР в 1986 році було вилучено понад 900 незаконно привласнених артефактів. У 2009 році після спецоперації ФБР заарештували деякі з найбільш видних громадян міста, в тому числі брат шерифа і місцевий доктор Джим Редд. Редд наклав на себе руки на наступний день, а двоє інших людей, також замішаних у злочині, зробили те саме протягом декількох місяців.

Виганго

Гоху - древнє чоловіче суспільство в кенійському племені міджікенда. Досвідчені різьбярі роблять складні скульптури з твердої деревини, відомі як «віданго». Вважається, що ці скульптури втілюють дух померлого. Віганго дуже цінуються на Заході і за них платять величезні гроші. Але, оскільки кенійці не продають ці священні скульптури, їх просто іноді крадуть. Прокляття віганго осягає НЕ злодіїв, а й плем'я.

Віганго необхідно регулярно приносити жертви і дари, а також їх ніколи не можна забирати з того місця, де вони були встановлені. Антрополог-дослідник, який відвідував це плем'я в 1999 році, виявив, що кілька статуй пропали. Після цього почалася посуха, а деякі члени племені загадковим чином померли. Після декількох років нещасть статуї повернули племені.

Скам'янілий ліс

У скам'янілі лісі в Національному парку Арізона спокуса обзавестися сувеніром високий, як ніде, оскільки такі сувеніри просто всюди. Але мало хто знає, що з 1934 року в парк прийшли принаймні 1200 посилок з поверненнями цих сувенірів. При них були листи, що пояснюють ці повернення тим, що у людей, що привозять сувеніри додому, різко починалася «чорна смуга», причому буквально у всьому.

На платформі Blogger.