Археологи знайшли тунель у потойбічний світ

У Мексиці на території стародавнього міста майя Паленке археологи знайшли підземний водний тунель, виритий під Храмом Написів. Цей храм є гробницею стародавнього правителя Баакульского царства К'ініч Ханааб Пакаля, повідомляє The Guardian.


За словами археолога Арнольдо Гонсалеса, тунель побудовано між 683 і 702 роками н. е. Швидше за все, гробницю й піраміду було спеціально побудовано над водним джерелом, що дало можливість стародавнім майя спорудити водний тунель для того, щоб душа Пакаля з усипальниці подорожувала до потойбічного світу.

Розкопки в Паленке почалися в 2012 році після того, як археологи виявили за допомогою георадара на всій території піраміди порожнечі під землею. Побоюючись, що стародавня споруда може завалитися, вони розкопали одну ділянку й наткнулися на три шари ретельно встановлених кам'яних блоків, які, як з'ясувалося, були "дахом" тунелю шириною і висотою близько 60 см.

Раніше археологи виявили схожий тунель недалеко від Мехіко в Теотиуакані.

"В обох випадках присутня вода. Можливо, їй надавали алегоричний сенсу, згідно з яким цикл життя нею починається і закінчується ", - зазначив Педро Санчес, голова кафедри археології Національного інституту антропології та історії Мексики. 

Увагу істориків в Паленке привернув саркофаг, прикрашений різьбленням, в якому спочивав Пакаль. Деякі з археологів помилково вважали, що на саркофазі зображений правитель майя, який сидить у космічному кораблі.

Гонсалес пояснив, що напис, накреслений на гробниці, говорить: "Бог приведе мертвих до підземного світу, занурить їх у воду, так що там вони будуть прийняті". Іншими словами, Пакаль не полетів у космос, а спустився під воду. "Немає нічого спільного з космічними кораблями", - зазначив Гонсалес.

На платформі Blogger.