Сербські археологи розкопали поховання з золотими сувоями

Старовинне поховання зі срібними та золотими рулонами, списаними древніми заклинаннями, виявили у Сербії, біля міста Костолац.


На думку вчених, знайденій гробниці – близько двох тисяч років, пише GoGetNews. Вони навіть вважають, що поховання може мати якесь відношення до Ісуса Христа, оскільки всі письмена на рулонах з дорогоцінних металів, – на арамейській мові. Правда, алфавіт чомусь використовується грецький.

Зараз археологи намагаються розшифрувати їх зміст. Фахівці вважають, що ці тексти призначалися для використання в якості заклинань у загробному житті. Поки що їм вдалося ідентифікувати тільки частину написаного. Наприклад, вони прочитали імена деяких демонів, що були пов'язані з територією нинішньої Сирії.

Маючи перші результати роботи, вчені говорять, що тексти не несуть у собі якогось сенсу. Проте цілком ймовірно, що їх використовували стародавні язичники при проведенні ритуалів. Наприклад, заклинання могли застосовуватися для того, щоб забезпечити померлому прямий шлях у загробне життя в обхід раю та пекла.

Така гіпотеза пов'язана з віруваннями деяких народів, які мешкали на землях нинішньої Сирії. Вони вірили, що після смерті кожна людина могла потрапити на роздоріжжя, після якого відправлялася туди, куди їй належало потрапити відповідно до віросповіданням. У період, коли почали з'являтися перші послідовники Ісус Христа і самого Бога, багато язичників намагалися вдатися до ритуалів, що звільняли їх від раю і пекла

На платформі Blogger.