Археологи знайшли першу в Україні ливарню трипільської культури

Вперше в Україні в Кам'янці-Подільському Хмельницької області розкопали ливарну майстерню трипільської культури. Про це повідомила у Facebook місцева архітектурно-археологічна експедиція.


"Ливарня віком 3800-3600 років до н. е. знайдено в серці Кам'янець-Подільського, на Польському ринку", – йдеться в повідомленні. Археологи відзначають, що це перша така знахідка в Україні.

На місці розкопок виявлено три фрагмента тигелей, шість фрагментів мідних пластин, мідний шлак і кістки, на яких є сліди міді.

За словами археологів, у цій частині міста не порушений культурний прошарок. "Північна частина Польського ринку, так само як і його периметр, ніколи не забудовувалась, - зазначили фахівці.

Трипільська культура була поширена між Дунаєм і Дніпром у VI – III століттях до нашої ери. Це була культура землеробів і скотарів, широко відома характерна трипільська кераміка. Знаряддя праці трипільці робили з каменю, кременю і кістки, займалися і видобутком мідної руди і самородної міді, а також виплавкою мідних виробів.

Як повідомляв Znaj.ua, На Львівщині знайшли артефакти представників трипільської культури. Посуд та елементи житлового побуту трипільців археологи виявили на горі Жупан в місті Винниках, що біля Львова.

На платформі Blogger.