Послання, яке викинули заради експерименту, провело в морі 108 років

У серпні минулого року колишня поштова співробітниця Маріанна Вінклер знайшла на березі німецького острова Амрум в Північному морі загадкову пляшку з посланням.


Послання, яке викинули заради експерименту, провело в морі 108 років

У серпні минулого року колишня поштова співробітниця Маріанна Вінклер знайшла на березі німецького острова Амрум в Північному морі загадкову пляшку з посланням, вік якої становить 108 років.

Як пише інтернет-портал пляшка виявилася частиною наукового експерименту, проведеного британським морським біологом Джорджем Паркером Біддером.

На рубежі 20-го століття, ще до появи GPS, супутників і водонепроникних електронних трекерів, Біддер викинув біля узбережжя Східної Англії 1020 пляшок, щоб вивчити напрямок течії Північного моря.

Усередині кожної пляшки знаходилася листівка, відповідно до якої той, хто зробить знахідку, опише її місцезнаходження і поверне листівку в Морську біологічну асоціацію Британії, отримає 1 шилінг.

Більше половини пляшок були зібрані протягом перших кількох місяців, більшість з них підібрали моряки. У такий спосіб Біддер зміг вперше довести, що течія Північного моря йде зі сходу на захід.

На платформі Blogger.