Вчені повернули лице єгипетській мумії (відео)

Вчені з університету Мельбурна відтворили у деталях обличчя давньоєгипетської мумії, голову якої знайшов у запасниках університетського музею його куратор Райан Джеффріс.


Вона лежала, обмотана бинтами, в одній з коробок, пише Live Science. Вчений передав її колегам, які провели комп'ютерну томографію. Цей метод дозволяє досліджувати об'єкти, не завдаючи їм ушкоджень.

Повідомляється, що, застосовуючи новітню методику, вчені змогли отримати точну картину структури лицьових кісток черепа, зняти параметри очних западин, виміряти величину і кут нахилу щелепи. Це дозволило встановити, що голова належала жінці віком не більше 25 років. Вчені назвали її Мерітамун.

Співробітники університету не виявили на черепі слідів поранень. Однак його верхні кістки були дуже тонкими і пористими. Вчені припускають, що жінка страждала від серповидноклітинної анемії, поширеної в Стародавньому Єгипті. Крім того, у Мерітамун були погані зуби і ясна з запаленням.

Те, як забальзамована мумія, та вид і якість похоронних бинтів наштовхнули дослідників на думку про те, що жінка була знатного роду. Вік її муміфікації – близько 2000 років. Голова Мерітамун була привезена професором Фредеріком Вуд-Джонсом, який в 1920-х роках проводив в Єгипті археологічні дослідження,

На основі комп'ютерних даних вчені вирішили створити 3D-копію знахідки, а потім за роботу взялася досвідчений скульптор-антрополог Дженніфер Манн.

Відео, як відроджувалося обличчя Мерітамун, з'явилося на офіційному YouTube-каналі університету.

Нагадаємо, недавно на західному узбережжі Північної Америки було знайдено рештки невідомого раніше виду птерозавра, який жив близько 77 мільйонів років тому.

На платформі Blogger.