Вчені створили білок, що здатен врятувати від раку

Білок пригнічує міжклітинні комунікації усередині ракової пухлини.


Біологи з університету Вашингтона і Тренто створили білок, який здатний подавити міжклітинні комунікації усередині ракової пухлини. На думку дослідників, це дозволить істотно скоротити зростання злоякісного утворення і зробити його більш вразливим до лікування. Результати досліджень вчених були опубліковані в журналі Nature Chemical Biology.

У рамках дослідження вчені модифікували білок Rbfox2, який зв’язується з мікроРНК. Після змін у генах, що кодують Rbfox2, білок став здатний зв’язуватися з miR-21, що часто присутній у великих кількостях всередині пухлин. Ця мікроРНК також збільшує експресію ракових генів і пригнічує функції захисних систем. Вченим вдалося домогтися того, щоб Rbfox2 приєднувався тільки до miR-21, ефективно придушуючи його активність і перешкоджаючи зростанню злоякісних новоутворень.

Більш того, дослідникам вдалося створити ще один білок, який повністю очищає клітку від miR-21. На думку вчених, їхній підхід дозволить розробити методи регуляції активності інших сполук, які пов’язані з утворенням і розвитком ракових пухлин.

Раніше повідомлялося про те, що українські вчені винайшли протираковий засіб на основі чорних антарктичних дріжджів Nadsoniela nigra. Дослідження українських вчених-мікробіологів можуть допомогти в боротьбі з раком. Детальніше про дослідження українських вчених в Антарктиді читайте у статті Лідії Суржик та Володимира Драбчука “Українська Антарктида” у свіжому номері газети “Дзеркало тижня. Україна”

На платформі Blogger.