Вченим вперше вдалося зняти на відео роботу нервової системи дрозофіли


Науковці Медичного інституту Говарда Хьюза (США) першими зуміли зняти на відео роботу всієї центральної нервової системи (ЦНС) складно влаштованого живого організму — плодової мухи дрозофіли.

Вченим вперше вдалося зняти на відео роботу нервової системи дрозофіли (відео)

Звіт про дослідження з'явилася в журналі Nature.

Для експерименту автори використовували личинок дрозофіли. Отримана ними запис показує, як нейрони активуються, коли личинка повзає з боку в бік. Дослідники пояснили, що такі спостереження дозволять їм зрозуміти, як саме взаємодіють головний і спинний мозок при виконанні організмом різних рухів, і вибудувати модель цих процесів.


Попередньо личинку генетично модифікували таким чином, щоб її нейрони при випущенні імпульсів синтезували флуоресцентний білок. Спостереження велися за допомогою методу мікроскопії площинного освітлення. У ній світло від лазерів використовують для одержання оптичного зрізу об'єкта, що містить флуоресцентні молекули.

Дослідження підтвердило, що мікроскопія площинного освітлення ефективна при вивченні подібних процесів. Надалі автори планують задокументувати роботу ЦНС на прикладі більш складних організмів: дорослих дрозофіл, риб і мишачих ембріонів на ранній стадії розвитку.

Раніше подібні експерименти проводилися з участю більш простих організмів — нематод Caenorhadbitis elegans.

На платформі Blogger.