Американець прожив без серця 17 місяців(ВІДЕО)

25-річний американець Стен Ларкін майже півтора роки прожив із зовнішнім штучним серцем, яке він носив у своєму рюкзаку. Технологію, що допомогла хлопцеві вижити, вигадали вчені Мічиганського університету.


Отримання органу для трансплантації не є легкою справою. За статистикою, тільки в Америці нині 121 000 людей потребують подібну операцію. Через відсутність донорів необхідних органів, щодня в США помирають в середньому 22 пацієнти. Державні науковці-медики активно долучаються до створення технологій, які б допомогли уникнути цієї проблеми.

Одним з останніх успішних винаходів такого типу стала технологія зовнішнього штучного серця SynCardia Freedom Portable Driver. Вага пристрою становить майже 6 кілограмів. Його функція – перекачувати кров по організму.

Стен Ларкін та його старший брат ще в підлітковому віці отримали діагноз спадкова кардіоміопатія – захворювання міокарда, через яке серце поступово припиняє виконувати свої функції. У грудні 2014 року хірурги зробили Стіву операцію, в ході якої вони видалили життєво необхідний орган і підключили хлопця до новоствореного апарату. Брату Стена зробили аналогічну операцію, проте для нього знайшовся необхідний донор вже за кілька місяців.

За словами професора кардіохірургії Мічиганського університету Джонатана Гафта, обидва Ларкіни були в дуже складному стані після прибуття до відділення інтенсивної терапії. Лікарі намагалися знайти для хлопців донорів, але для цього не було достатньо часу. Результатом старань медиків став створений механізм.

У травні Стена від’єднали від апарату та зробили пересадку живого серця. Він вдячний тому, хто зробив заради нього жертву ціною у власне життя. Одного дня хлопець планує познайомитися із сім’єю свого донора.

На платформі Blogger.