8 дивовижних фактів про цукор

Прихильникам здорового способу життя, ймовірно відомий той факт, що цукор, а саме його надлишок дуже шкідливий. У всьому світі люди отримують близько 500 додаткових калорій щодня від споживання цукру. У разі недостатнього швидкого обміну речовин і малорухливого способу життя, це може стати реальною загрозою для не тільки для фігури, але і для здоров'я.
Дізнайтеся 8 разючих фактів про цукор
1. Цукор - ворог номер один для фігури
Сьогодні в світі дуже багато людей страждають від ожиріння. Багато в чому це пов'язано зі споживанням шкідливих продуктів і, зокрема, цукру. Хорошим прикладом цього є діти з надмірною вагою, тому що багато з них споживають солодощі у великих кількостях.
2. Цукор - "тихий вбивця"
Кілька десятиліть тому цей термін привласнювали тільки солі, але сьогодні ми знаємо, що цукор також є "тихим вбивцею". Надлишок цукру впливає на рівень лептину, гормону який контролює апетит. Це веде до переїдання і збільшення ваги, а звідти - виникнення проблем зі здоров'ям.
3. Цукор може викликати звикання
Факти говорять самі за себе - можливо, ви самі не в змозі протистояти спокусі з'їсти шматочок торта, але ви знаєте, принаймні, кількох людей, які не можуть відмовитися від солодощів по тій простій причині, тому що вони викликають звикання.
У вас залежність від цукру якщо:
Кожен день ви перкушуєте чим-небудь солодким, навіть якщо ви не відчуваєте себе голодним.
Вас лякають думки від того, що необхідно виключити цукор з меню харчування.
Ви їсте солодощі, щоб придушити негативні емоції.
4. Цукор може зашкодити вашій печінці
Ми всі знаємо, що часте споживання алкоголю може призвести до пошкодження печінки, і до серйозних проблем зі здоров'ям. Але, можливо, мало кому відомий той факт, що цукор надає аналогічний токсичний вплив на цей життєво важливий орган. Згідно з деякими дослідженнями, надмірне споживання цукру надає той же негативний вплив на печінку, який і алкоголь.
5. Цукор погано впливає на роботу мозку
Тривожні дослідження встановлюють зв'язок між надмірним споживанням цукру і когнітивними розладами. Солодкі продукти можуть погано відбитися на вашій пам'яті, вашій здатності правильно мислити.
6. Цукор винуватець акне
Всі мріють про красиву шкіру, але мало хто з нас замислюється, що виникнення акне може бути пов'язано з поганим харчуванням.
7. Цукор шкодить системі кровообігу
Дослідження показують, що кожні зайві 150 калорій цукру підвищують розвиток діабету на 1,1%. Діабет (в першу чергу II тип - інсулінозалежний) є ще одним захворюванням, яке виникає, із-за зловживань солодощами - солодкі булочки, шоколад або пиріжки. Правда в тому, що діабет і хвороби серця тісно пов'язані між собою. Серцеві розлади є провідною причиною смерті людей, які страждають на діабет типу 2, на частку якого припадає 65% смертей. Не рекомендується перевищувати добову дозу цукру:
Для жінок - 5 чайних ложок (20 г);
9 ч. л. для чоловіків (35 гм);
3 ч. л. (14 г) для дітей.
Люди з контрольованим діабетом і нормальною масою тіла, після попередньої консультації з лікарем можуть дозволити собі від двох до чотирьох плоских чайних ложок цукру в день.
8. Цукор підвищує холестерин
За даними дослідження, люди з надмірною вагою і діабетом в результаті надмірного споживання солодощів, мають підвищений холестерин. Одна чайна ложка містить цілих 20 калорій, 100 г - 400 калорій.

На платформі Blogger.