Львівські археологи знайшли місто під землею

У селі Ступниця Дрогобицького району на Львівщині місцеві археологи й історики спільно із польськими науковцями три дні досліджували місцезнаходження стародавнього городища. Результати дослідження вразили.

За допомогою сканера науковці перевірили сантиметр за сантиметром близько гектара території на півтора метри глибиною. Застосований магнітний метод дозволив побачити, що ховається під землею. Оскільки археологічні об’єкти мають властивість змінювати магнітні поля землі, то пристрій реєструє ці зміни, а комп’ютер вимальовує мапи.

Сканування показало, що майже тисячу років тому Ступниця займала площу в 20 гектарів, а місцеві жителі були ковалями і гончарами. Це місто відоме історикам, але досі його ніхто не досліджував. Вчені розповідають, що тут були будинки воєвод та, швидше за все, тут стояла церква. Просто під ногами у дослідників лежать цілі пласти історичних знахідок.

Науковці мають підтвердження, що окрім українців тут були і варяги – під час досліджень тут знайшли скандинавську пряжку. А ще більше таємниць історики та археологи розкриють вже влітку, коли почнуть повноцінні розкопки.

На платформі Blogger.