Чому золото вважається дорогоцінним металом?

За всю історію людства золото вважалося і зараз вважається дорогоцінним металом. Можливо, це був перший метал, з яким познайомилася людина. (дізнайтеся також – Де вперше почали видобувати золото?).

Однією з причин, чому первісна людина звернула увагу на золото, могло бути те, що золото в природі існує без домішок, тобто його можна виявити у вигляді невеликих самородків, без додавань інших металів і мінералів.

Золото має жовтуватий відтінок, тому ще в давні часи люди прагнули добути його для виготовлення прикрас. Значущість золота зросла, коли людина зрозуміла, що золото дуже легко обробляти. Золотий самородок дуже легко перетворити на тонку пластинку, яку можна згинати не ламаючи. Тобто вже в давнину люди могли надавати металу будь-яку необхідну форму. Наприклад, свого часу з золота виготовляли обручі, які тримали зачіску. Звідси пішли корони і діадеми, виготовлені із золота.

У землі запаси золота украй обмежені. І люди, у яких не було свого золота, почали пропонувати свої товари в обмін на золото. Так золото стало мірою обміну. Інші предмети були недовговічні, а золото зберігається дуже довго. Золото також стало мірою вартості товару.

Через багато сотень років із золота почали виготовляти гроші, які визначали значущість і вартість цього металу. Пізніше банкіри почали зберігати золото в сейфах, і на вимогу представити золото вони видавали письмові документи.

Враховуючи подібну практику, уряди почали випускати валюту, або гроші, які є всього лише документом – зобов’язанням на виплату певної суми золотом на вимогу. До речі, близько половини всього золота, видобутого в світі, належить міністерству фінансів США!

На платформі Blogger.