Земля, можливо, складається з двох планет

Планета Земля складається з двох планет. Таку гіпотезу висунули вчені з Каліфорнійського університету, попередньо вивчивши ізотопи кисню в каменях, привезених астронавтами з місячної поверхні.


Тим самим вони підкоригували теорію, згідно з якою, планета Тейя врізалася в Землю і зруйнувалася. Її частина була притягнута на орбіту Землі і стала супутником нашої планети під назвою «Місяць». Проте, в цьому випадку, Місяць повинен був мати хімічний склад Тейї, тобто він повинен відрізнятися від земного. Але дослідження показали, що це не так: ізотопи кисню на Місяці ідентичні тим, що знаходяться на Землі.

Отже, підкреслюють вчені, зіткнення Землі і Тейї було настільки сильним, що матерії двох планет об’єдналися і утворили нову за складом планету. І частину її викинуло на орбіту у вигляді Місяця.

Саме зіткнення відбулося незабаром після утворення Землі, приблизно 4,5 млрд. років тому. На той момент «молодій» Землі було 100 млн. років. Можливо, це сприяло «спаюванню» поверхонь планет.

Вчені провели безліч досліджень, моделюючи це зіткнення. Вони вважають, що воно відбулося під кутом. Планета Тейя, розвалена в результаті катастрофи, також була молодою. Діаметром і вагою вона була трохи меншою, ніж наша рідна Земля.

На платформі Blogger.