Чому одна і та ж їжа для одних смачна, а для інших – ні?

Ви коли-небудь замислювалися про те, чому ваш улюблений торт виявляється занадто солодким для інших? У свою чергу, ви можете не переносити гостру курку, що обпалює рот, яку з задоволенням поглинає ваш друг. Чому смакові відчуття настільки різняться?


З точки зору смакової чутливості вчені поділяють людей на два типи. Перші – супертейстери – володіють великою кількістю рецепторів, які і визначають смак. До таких людей звичайно відносяться ті люди, які розбавляють каву вершками і воліють «м’яку» їжу без гострих спецій.

Друга категорія людей – субтейстери – менш чутлива категорія до яскраво виражених смаків, оскільки щільність рецепторів на їх мові набагато нижча.

Ви можете самостійно визначити, ким є – супертейстером або субтейстером. Для цього існує простий тест. Покладіть на язик їжу з синім барвником, а потім подивіться, наскільки сильно він убрався? Синя фарба не прилипає до рецепторів, тому якщо язик не став особливо синім, то ви – супертейстер. В іншому випадку ви володієте зниженою смаковою чутливістю і ставитеся до категорії субтейстерів.

Крім рецепторів, на індивідуальний смак впливає також здатність розрізняти молекули: набір хімічних речовин, що викликають у мозку сигнали певного смаку – гіркого чи солодкого, кислого або солоного, можуть сильно відрізнятися у різних людей.

Наприклад, люди з різних частин світу по-своєму відчувають гіркий смак. Як правило, жителі тих регіонів, де поширена малярія, несуть ген, що знижує чутливість до гірких речовин, у тому числі, ціаніду. На думку експертів, ціанід в малих кількостях надає протидію малярійним паразитам, не завдаючи шкоди хазяїну.

На платформі Blogger.