Холод та людський організм

Людський організм - це неймовірна таємниця природи, яку протягом багатьох століть намагаються розкрити вчені усього світу. Організм людини має настільки потужні резерви і стійкість до виживання в екстремальних умовах, що здатен безкінечно дивувати медиків та вчених.


От взяти для прикладу поведінку організму в умовах переохолодження. Якщо ви гадаєте, що людина обов’язково загине впродовж 15-20 хвилин боротьби з крижаною водою – ви помиляєтеся. Скажімо, льотчик Смагін, що катапультувався над Білим морем, сім годин знаходився у воді, температура якої була всього лише 6 градусів.

Під час Великої Вітчизняної війни Петро Голубєв, сержант радянської армії, протягом 9 годин подолав 20 км у крижаній воді і успішно виконав бойове завдання.

У 1985 році надможливості людського організму продемонстрував один англійський рибалка, який під час корабельної аварії не помер, як всі його товариші впродовж перших же десяти хвилин, але проплив у крижаній воді цілих 5 годин! Коли ж бідолашний досяг землі, йому довелося ще три години йти по крижаному безлюдному березі босоніж.

На платформі Blogger.