Ці методи допоможуть позбутися варикозу раз і назавжди - фахівці

Експерти поділилися цінними порадами в боротьбі з варикозом.


Варикозне розширення вен - захворювання, при якому вени втрачають свою еластичність, судини не можуть нормально скорочуватися, що призводить до кисневого голодування тканин і порушення обмінних процесів.

Накопичується в таких судинах кров, рухаючись до більш дрібних судинах, утворює на поверхні шкіри судинну сіточку синюшного кольору, яка потім, якщо не почати вчасно лікування, веде до утворення випирають вузлів, виразок, екземи і дерматитів, які найчастіше проявляються у нижній третині гомілки.

Багато хто вважає, що варикоз - це чисто жіноча хвороба, як наслідок перенесеної вагітності і пологів, коли зростає навантаження на судини, або тривала робота стоячи.

Дійсно, жінки більш схильні до варикозного розширення вен, що пов'язано з різними гормональними порушеннями жіночого організму, однак, чоловіки також часто страждають цим захворюванням внаслідок надмірної ваги, малої рухливості, постійних запорів або захоплення дієтами, бідними клітковиною.

Крім того, варикоз може спровокувати куріння і зловживання алкоголем. На нормальну роботу вен негативно впливає також сидіння нога на ногу і ходіння на підборах.

Спочатку захворювання судинна сіточка не доставляє занепокоєння, однак, потім з'являється важкість у ногах, судоми литкових м'язів, застій крові сприяє виникненню тромбофлебіту (запалення стінки вени). Вилікувати почався варикоз неможливо, але можна підтримувати нормальний стан вен без розвитку важких ускладнень при щоденному дотриманні простих правил:

при довгому сидінні не схрещуйте ноги, час від часу кладіть їх на стіл на 2-3 хвилини;

не сидите на нозі; на ніч під ноги підкладайте подушечку;

Уникайте парилень і гарячих ванн, в тому числі і ножних, тривалого перебування на сонце;

не носіть взуття на високому каблуці або зовсім без каблука; щодня масажуйте ноги, від підошви до стегон;

в харчуванні уникайте жирів, особливо, тварин; їжте продукти з високим вмістом вітамінів,

біле м'ясо птиці, обмежте яйця; не вживайте смаженого, краще парене, варене або тушковане; пийте не менше 1,5 л рідини в день.

Зміцнити венозні стінки і підвищити тонус судин допомагає щоденний масаж і гімнастика для ніг: біг, їзда на велосипеді, присідання, "велосипед", "ножиці", стрибки зі скакалкою, дуже добре допомагають танці.

Активне скорочення м'язів знімає напруження в венозній системі. Тривале напруження ніг у стані нерухомості утрудняє відтік крові, тому при початковому варикозі корисно чергування фізичних вправ і дозованої ходьби в еластичних панчохах з відпочинком лежачи.

Вправи необхідно робити регулярно, до тих пір, поки ноги не втомляться і не почнуть тремтіти, інакше користі від вправ не буде.

На платформі Blogger.