Ученим вдалося побороти ВІЛ експериментальним шляхом

Дослідникам зі США вдалося здійснити експериментальну перемогу над вірусом імунодефіциту людини. Їх дослідження вважають великим кроком на шляху до успішного лікування ВІЛ-інфекції.


Групі вчених з Темплського університету (США) під керівництвом Кемела Халілі вдалося успішно вирізати сегмент ДНК, що належав ВІЛ, з геному живих тварин. Здійснити це їм допомогла технологія редагування генів CRISPR/cas9.

Ранні дослідження показали, що її можна успішно використовувати для видалення генів вірусу, які вбудовані в геном клітини-господаря. При цьому таке втручання не загрожує останній. Науковці провели випробування на клітинах пацієнтів-носіїв ВІЛ.

При проведенні досліду вчені використовували мишей, заражених ВІЛ. У цілому результат перевершив найсміливіші очікування. Аналіз, проведений через два тижні після початку такого лікування, показав повну відсутність ВІЛ у клітинах крові, головного мозку, нирок, печінки, селезінки і легень. Також спостерігалося значне зниження вірусної РНК в клітинах лімфоцитів і лімфатичних вузлах.

Результат експерименту деякі фахівці вже назвали революційним. Є всі підстави вірити, що це також зможе допомогти і мільйонам заражених ВІЛ людей. Втім, попереду в учених ще багато роботи.

На платформі Blogger.