У Китаї знайшли новий спосіб боротьби з раком

Науковці Сичуанського університету вперше модифікували геном дорослої людини за допомогою спеціальної CRISPR/Cas9 технології для лікування раку легень.


CRISPR (clustered regularly interspaced short palindromic repeat) уперше виявили японські вчені в 1987 році. Це послідовності в ДНК бактерії, які збігаються з ДНК небезпечних для бактерій вірусів. Пов’язані з CRISPR білки Cas можуть обрізати ДНК і видаляти віруси, які атакують. Це означає, що вчені можуть вирізати й вставляти ділянки ДНК, керуючи білком Cas.

Учені вводили пацієнтам із вказаним захворюванням їх власні відредаговані Т-лімфоцити. З клітин видалили ген мембранного білку PD-1, який домінує над клітинним імунітетом. Цей білок можна блокувати за допомогою препаратів на основі антитіл, але реакція на подібне лікування в пацієнтів різна.

Першому пацієнту ввели Т-лімфоцити 28 жовтня. Керівник групи вчених повідомив, що процедура пройшла успішно й уже скоро пацієнту введуть другу дозу модифікованих клітин. У майбутньому науковці планують збільшити число учасників експерименту до 10 осіб. За ними стежитимуть півроку, аби виявити побічні ефекти.

На платформі Blogger.