Які продукти допоможуть зберегти зір - фахівці

Важливо ще й дотримувати баланс вітамінів і мікроелементів в щоденному раціоні харчування.

Щоб бути пильним, зберегти гостроту зору надовго, максимально уникнути проблем з очима, мало регулярно відвідувати офтальмолога, дотримуватися правил роботи за комп'ютером, не читати лежачи і слідувати іншим радам, якими рясніють журнальні статті.

Важливо ще й дотримувати баланс вітамінів і мікроелементів в щоденному раціоні харчування. І ось при такому сприятливому збігу обставин ти ніколи не дізнаєшся, що таке окуляри. Або підтримаєш свої очі, щоб зір трималося на стабільному рівні.

їж чорницю 

Очолює список продуктів, корисних для зору. І ягоди, і листя чорниці багаті речовинами антоціанами, що володіють сосудоукрепляющим і антиоксидантну властивість. Ці речовини запобігають ушкодження тканин ока вільними радикалами, зменшують крихкість капілярів, зміцнюють стінки судин очного яблука та підвищують їх еластичність, покращують кровопостачання очей, підвищують мікроциркуляцію крові і стимулюють її приплив до сітківці ока, запобігають ризик розвитку глаукоми та катаракти.  

Відомий також як вітамін А.

У великих кількостях міститься в моркві, гарбузі, абрикосах, шпинаті, петрушці, печінки, особливо морських тварин і риб, вершковому маслі, яєчному жовтку, вершках, риб'ячому жирі. Аскорбінова кислота Вітамін С міститься виключно в продуктах рослинного походження: шипшині, обліписі, чорній смородині, червоному перці, цитрусових. Він регулює очну гемодинаміку, підтримує міцність очних капілярів, служить фільтром, що захищає око від деяких спектрів ультрафіолетового випромінювання, а також є найпотужнішим антиоксидантом, захищаючи очі від руйнівного впливу вільних радикалів.

Токоферол Найбільше вітаміну Е міститься в рослинних оліях, печінки тварин, яйцях, злакових, бобових, брюссельській капусті, броколі, ягодах шипшини, обліписі, зелених листках овочів, черешні, горобині, насінні соняшнику, арахісі, мигдалі. Ця речовина є основним захисником наших очей від розвитку катаракти. Рибофлавін Найбільше вітаміну В2 міститься в продуктах тваринного походження, таких як яйця, м'ясо, печінка, нирки, риба, молочні продукти, сир, а також у зелених листових овочах (особливо в капусті брокколі, шпинат) і в дріжджах. Рибофлавін забезпечує нормальне світлове і колірне зір, зменшує стомлюваність очей.

На платформі Blogger.