Вчені відкрили тринадцятий знак зодіаку

Новим знаком зодіаку повинен стати Змієносець, який на небозводі знаходиться між Скорпіоном і Стрільцем.

Вчені NASA опублікували статтю, в якій розповідається про зміну положення зірок на сучасному небі по відношенню до їх розташування в часи астрономів Стародавнього Вавилона, які вперше сформулювали систему з 12 ключових сузір'їв — Зодіак.

Ця система описує положення Сонця в момент народження людини. За твердженням вчених, новий Зодіак складається з тринадцяти сузір'їв.

Новим знаком зодіаку повинен стати Змієносець, який на небозводі знаходиться між Скорпіоном і Стрільцем. Сонце, за даними NASA, проходить по екліптиці через сузір'я Змієносця з 30 листопада по 18 грудня.

Відповідно, зрушаться і календарні дати звичних знаків Гороскопа.

Оновлений гороскоп, в якому вже враховані і змінені дати, і новий знак Змієносець, на думку вчених, повинен виглядати так:

Козеріг: 20 січня — 16 лютого
Водолій: 16 лютого — 11 березня
Риби: 11 березня — 18 квітня
Овен: 18 квітня — 13 травня
Тілець: 13 травня — 21 червня
Близнята: 21 червня — 20 липня
Рак: 20 липня — 10 серпня
Лев: 10 серпня — 16 вересня
Діва: 16 вересня — 30 жовтня
Ваги: 30 жовтня — 23 листопада
Скорпіон: 23 листопада — 29 листопада
Змієносець: 29 листопада — 17 грудня
Стрілець: 17 грудня — 20 січня.

Структура зодіаку, якою ми зараз користуємося, за словами астрономів, була створена ще у Стародавньому Вавилоні. Через 3 тисячі років положення земної осі помітно змінилося, змінився і малюнок зоряного неба, тому в древневавилонску систему необхідно вносити корективи.

Оскільки у Вавилоні використовувався календар з 12 місяців, заснований на фазах Місяця, то дуже зручно було поділити зодіак на 12 рівних частин, які відповідають місяців. І, незважаючи на те, що стародавні вчені налічували 13 зодіакальних сузір'їв, від одного для зручності довелося відмовитися.

Зазначимо, що Змієносець може виявитися не останнім додаванням до зодіакальної системи — ще в 1970-х роках пропонувалося включити до зодіак ще одне сузір'я — Кита, — і сформувати систему з 14 знаків.

На платформі Blogger.