Кращий метод запам'ятовувати нову інформацію

Розповідаємо про метод інтервальних повторень — ефективний спосіб запам'ятовувати великі обсяги нової інформації, створеному відповідно з особливостями роботи нашого мозку.


Кращий метод запам'ятовувати нову інформацію

Ніч, конспект і банка енергетика — ця нездорова картина знайома всім. У школі, університеті чи на роботі ми всі опинялися в ситуації, коли належало вивчити величезний обсяг інформації за короткий час. У цьому випадку майже всі з нас звертаються до багатовікової традиції читати підручник знову і знову в надії, що хоч щось та залишиться в голові.

Такий метод навчання не тільки стомлює і одноманітний, але і абсолютно неефективний. Він абсолютно не відповідає тому, як влаштований і працює наш мозок. На щастя, вчені, які це з'ясували, готові запропонувати альтернативні способи запам'ятовувати інформацію, враховують особливості мозку. Один з них — метод інтервальних повторень — претендує на звання кращого і допоможе вам у вивченні нової мови або при підготовці до іспиту.

Що таке метод інтервальних повторень

Щоб навчитися запам'ятовувати інформацію методом інтервальних повторень, потрібно буде зробити наступне: поділити інформацію на рівні частини, записати кожен уривок (у формі запитання і відповіді) на картку, а потім поділити їх на тематичні секції. Складіть розклад, згідно з яким будете переглядати карти в кожній із секцій. Якщо ви відповідаєте на питання правильно, тобто вивчили інформацію на картці, відкладайте її в бік. Такі карти ви будете переглядати рідше. Якщо питання на картці дається насилу, перетягніть її в розділ для частого відвідування.

Принадність даної системи полягає в тому, що її можна організувати згідно вашим потребам. Чому вона працює? Тому що вона ідеально підходить для нашого мозку і тих механізмів, за якими він функціонує.

Як працює мозок

Просто пояснити, як функціонує наш головний орган, неможливо. Якщо ми запитаємо себе: «Як працює мозок?» — то відповіддю буде, швидше за все, щось на кшталт: «Як комп'ютер». Це не дивно: ми живемо в цифровому світі і легко пов'язуємо два поняття на асоціативному рівні.

Тим не менше ми легко забуваємо про фундаментальні відмінності в принципах роботи мозку і комп'ютера, які стосуються обробки і зберігання інформації. Комп'ютер зберігає ту інформацію, яку йому веліли зберігати. Однак ми з працею контролюємо мозок і його здатність запам'ятовувати інформацію. Саме тому ви можете згадати текст пісні Дмитра Малікова, почутої кілька років тому, а ось воскресити в пам'яті те, що тільки що вчили напам'ять, не здатні.

Як мозок створює спогади

Друге фундаментальне розходження між мозком і комп'ютером полягає в тому, як обробляється інформація. Дуже приємно уявляти собі, як в нашій голові акуратно складені файлики з інформацією, кожен у своїй окремій клітинці. Але коли ми уявляємо, що відкриваємо якийсь архів і дістаємо звідти потрібні дані, ми дуже сильно помиляємося.

Наука говорить нам, що пам'ять — це не одна конкретна точка в нашому мозку. Це результат активної роботи, який зберігається в різних ділянках. Коли ми дізнаємося щось, воно не зберігається в одній локації, але миттєво розсіюється по різних областях мозку.

Крім того, можливості мозку обмежені, і вирішити цю проблему поки не представляється можливим. Вчені кажуть: ми здатні запам'ятовувати не більше п'яти-семи уривків інформації за раз.

Як зламати мозок

Ми знаємо, що мозок в основному зберігає ту інформацію, яку він вважає важливою. Він зміцнює спогади про ті події і речі, які зустрічає найбільш часто. Тому інтервальне повторення, засноване на регулярному перегляді інформації, використовує саме цей принцип роботи мозку.

Інтервальні повторення — це простий, але дуже дієвий спосіб, який ніби зламує механізми функціонування мозку. Він змушує нас робити спроби вивчити інформацію знову і знову, тренуючи розум як м'язи. Мозок реагує на ці стимули і підсилює зв'язки між нервовими клітинами. Таким чином ви створюєте довгострокові спогади і, спробувавши цей спосіб навчання один раз, ніколи вже від нього не відмовитеся. Використовуйте допоміжні інструменти — додатки, які допоможуть організувати процес і спростять його.

Весь фокус у тому, що ви знаєте, які обмеження є у вашого розуму, і використовуєте ці недоліки мозку собі на благо.

На платформі Blogger.