У Британії випустили першу пластикову банкноту, - ВІДЕО

У Великій Британії відсьогодні ввели в обіг першу пластикову банкноту номіналом п'ять фунтів стерлінгів з оновленим дизайном.

У Британії випустили першу пластикову банкноту, - ВІДЕО
Фото: BBC
На одній стороні банкноти розміщено зображення одного з найвідоміших прем'єр-міністрів країни - Уінстона Черчилля. На іншій, традиційно – королеви Великої Британії.
"Ми надрукували 440 мільйонів нових п'ятірок і вони стануть доступні в багатьох банкоматах та касах банків по всій Великій Британії від сьогодні", - йдеться у повідомленні на сайті Банку Англії.

Нова банкнота виготовляється з полімеру – тонкого і гнучкого пластику. Полімер стійкий до бруду і вологи, і тривалість використання такої банкноти приблизно в 2,5 рази більше, ніж паперової.  Полімер також дозволяє запровадити нове покоління елементів безпеки.
Старі п’ятифунтові банкноти залишаються в обігу на звичайних умовах до 5 травня 2017 року, після чого їх можна буде обміняти на нові в Банку Англії.
Влітку 2017 року Банк Англії випустить пластикові 10-фунтові банкноти із зображенням письменниці Джейн Остін, а до 2020 року - 20-фунтові банкноти з портретом живописця Вільяма Тернера.Джерело
На платформі Blogger.