Ось чому в день народження ми задуваємо свічки на торті

Святкові традиції, як правило, беруть свій початок від найдавніших ритуалів.


Яскравий приклад – звичай задувати свічки на торті в день народження і загадувати при цьому бажання. Це роблять люди різних культур і в різних куточках планети. Але чи багато хто з них замислювалися, чому вони так роблять?

Звідки пішла традиція задувати свічки?

У XVIII столітті в Німеччині існував звичай запалювати свічки на кожен дитячий день народження. У цей день на чільне місце ставився торт зі свічками. Їх було завжди на одну більше, ніж кількість років, яка виповнювалася дитині, так як одна додаткова свічка символізувала майбутнє. Свічки залишалися запаленими протягом дня і їх замінювали, якщо вони гасли. Увечері дитина задував свічки і загадував бажання. За повір’ям, дим, що піднімається, повинен був донести бажання прямо до Бога.

До слова, щось схоже було і у древніх греків: на святкуваннях на честь Артеміди, богині полювання і місяця, теж використовували пироги з запаленими свічками. Стародавні греки залишали їх в храмах, приносячи в дар богині. Круглий пиріг символізував місяць, а запалені свічки означали місячний блиск. Так само, як і у випадку з німецьким звичаєм, вважалося, що дим передавав благання людей богам.

Ми і подумати не могли, що звичний всім торт зі свічками – справжній древній символ життя, який раніше використовувався, щоб донести до небес прохання людей.

На платформі Blogger.